Sumanios mamos erdvėje (SME) šiemet kalbės ir vyrai

1-Koliažai12Lapkričio 6 – 7 d. parodoje “Vaikų šalis“ vyks SME konferencija, kurioje ieškosime atsakymo į klausimą ar šeima ir karjera yra suderinama, o pagrindinė renginio tema: „Kalba sumanių mamų vyrai“
Drauge su psichologais, žinomų verslaujančių, visuomeninėje veikloje aktyviai dalyvaujančių ar karjerą darančių moterų vyrais gvildensime klausimus: „Ar tikite, kad mama gali suderinti šeimą ir darbą?“ „Ką jaučia ir galvoja tėčiai, kai mamos verslauja?“, „Kodėl moterys eina verslauti? Gal joms kažko trūksta šeimoje?“

SME paskaitų ir diskusijos dalyviai:
Penktadienis, lapkričio 6 diena
12.00 Lektorius eruditas Tomas Jonas Girzijauskas. Moterų verslumas ir veiklumas = Vakarų civilizacijos susinaikinimas.
14.00 Jurgita Pocienė – Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ įkūrėja. Aktyvūs ir save realizuojantys abu tėvai. Ar dėl to kenčia jų vaikai?
15.00 Linas ir Ingrida Lauciai. „Kai bendrame versle dalyvauja abu.“
16.00 Šeimoms.lt porų sielovadininkai Nida ir Evaldas Matiukai „Vyras – šeimos galva, ar KAIP?“.
17.00 Birutė Jakučionytė. „Kuo moteris daugiau dirba, tuo vyras mažiau. Ar tikrai?“
Šeštadienis, lapkričio 7 diena
11.00 Šeimos santykių mokovas Vaidas Arvasevičius. Nedirbanti moteris ir šeimą išlaikantis vyras – ar tai laikmečio neatitinkantis modelis? O gal atvirkščiai?
13.00 Verslininkas Tomas Martūnas. Kodėl moterims reikalingi tokie projektai, kaip „Išmani moteris“?
14.00 Austėja Landsbergienė. Mokykime tėčius perpus dalintis buities, vaikų auklėjimo pareigas. Psichologinės – metodinės programos tėčiams pristatymas.
15.00 Aktorius Petras Lisauskas. Mūsų šeimoje dirba abu: žmona augina vaikus, o aš – pinigus. Toks darbų pasiskirstymas kol kas priimtinas mums abiems.
16.00 – 18.00 Diskusija:
Diskusiją ves šeimos santykių mokovas Vaidas Arvasevičius. Diskusijos dalyviai: Tomas Paplauskas („Siuvyklėlė.lt“), Linas Laucius (Augueko „Duzginėlis“), Tomas Martūnas („Išmani moteris“), aktoriaus Petro Lisausko šeima.
Sumanios Mamos Erdvėje“ (SME) amatų ir veiklų erdvėje vyks įvairos veiklos, rankdarbių pamokėlės, praktiniai užsiėmimai, Ekoakademija.
Numatomi veiklų ir amatų erdvės dalyviai:
1. Kamštelių baseinas – pramoga kiekvienam mažąjam parodos dalyviui. Plastikiniai kamšteliai yra puiki priemonė vaikų lavinimui ir žaidimams. Tėvai, norintys klausytis paskaitų ar ramiai apeiti parodą, galės palikti savo vaikus – mes organizuosime jų priežiūrą.
2. Projektas „Ekoakademija“ – ekodirbtuvių, rūšiavimo konkursų zona, kurioje apsilankę ir visas užduotis atlikę vaikai gauna „Ekoakademijos“ baigimo pažymėjimą.
3. Niekučių šeimos skulptūrų ir Lietuvos rekordo – ilgiausio žaislo eksponavimas. 266 metrų ilgio gyvate bus apraizgytas milžiniškas kamštelių baseinas ir Ekoakademijos erdvė.
4. Užsienio knygų vaikams biblioteka.
5. Dantukų klubas.
6. Žaislų ligoninė – akcija „Mama noriu gimti blaivas“.
7. Projektas „Būk matomas“ – ant vaikų lauko rūbų klijuojami stilingi atšvaitai.
Sumanios mamos erdvės tikslas – parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama mažamečius vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.