Apie tradicinę, penktąją Draugų Gongų naktį Gerviniuose

1-Gongu_naktis_Gerviniuose_2014_foto_Artūr_ Ivancov (2)-001Po žvaigždėtu dangum, miškų apsupty… Skambant įspūdingiems garsams… Kiekviena savo kūno ląstele jauti, kad visa yra viena, jauti, kad aš esu tas, kas esu…
Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, 19 – 08 val., Kaimo turizmo sodyboje Trakų rajone „Gervių takas“ pasinerk į Visatos kosminę Gongų lopšinę… Labai švelniai skambant gongams, žmonės miega, medituoja, ar tiesiog klausosi tyloje…

Gongų naktis – tai ypatingas muzikos ir vibracijos renginys, trunkantis apie 8 – 9 val. Tai šventė tiek klausytojams, tiek grojantiems su gongais, bet ir prabanga, nes gongais grojama visą naktį: septynias ar net aštuonias valandas. Todėl Gongų naktys organizuojamos gan retai – kad gongų gaudesys skambėtų visą naktį, groti susirenka  apie dešimt Gongų meistrų iš Lietuvos ir užsienio.
Aktyvi visuomenės veikėja Birutė Jakučionytė šiuo metu gyvena Anglijoje, tačiau rugpjūčio mėnesį grįžusi į Lietuvą kasmet suorganizuoja jau tradicine tapusią, penktąją Draugų Gongų naktį Trakų rajone, Gervinių kaime. Moteris pasakoja, kad pirmoji Gongų naktis jų kaime vyko prieš keturis metus po jos organizuoto Ekodaiktų festivalio. Tada moters sodybos kieme stovėjo apie šimtas palapinių. Šiemet Draugų Gongų naktis vyks kaimo turizmo sodyboje “Gervių takas”.
B. Jakučionytė džiaugiasi: “Gongų naktis Gerviniuose vyks rugpjūčio 6 -ąją. Šios nakties su džiaugsmu laukiu visus metus, nes tą vakarą kviečiu susitikti ir pasibūti visus Lietuvoje gyvenačius draugus ir gimines, kuriuos dėl emigracijos matau labai retai. Kviečiu ne tik savo, bet ir savo vaikų, ir savo draugų draugus, gerbėjus. Savaitę prieš tai organizuoju Amatų stovyklą vaikams, o per Draugų draugų vakarą vaikai padaro rankdarbių turgų. Su dideliu džiaugsmu visi laukiame to vakaro ir Gongų nakties. “
Gongų skleidžiami garsai – harmonizuojantys virpesiai, priverčiantys mūsų kūno ląsteles vibruoti, o tokiu būdu ir masažuoti kiekvieną kūno ląstelę. Ši vibracija stiprina organizmą, šalina stresą bei skausmus ir ypač teigiamai veikia psichiką. Dėl vibracijos, sklindančios iš šių instrumentų, didėja savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai, sustiprėja organizmo imunitetas. Visą naktį skambant gongų garsams galima gauti naudos savo kūnui.
Draugų draugų vakaro programa:
19.00
- Vaikų rankdarbių turgelis.
- Susitikimas su viena iš Draugų Gongų nakties organizatorių, knygų „Moteris iš raudonos Audi“ ir „Mano karūna nematoma“, taip pat tinklaraščio www.jakucionyte.lt autore Birute Jakucionyte.
20.00 – 22.00
- Dalyvių registracija.
- Palapinių statymas, nakvynės vietos įsirengimas.
- Suneštinė vakarienė, užkandžiai, vakaro arbata.
22.00 val.
- Šventinis Draugų draugų vakaro koncertas „Garso kelionė“  – įvairios gongų ir kitų archajinių garsų muzikinės improvizacijos, spontaninė poezija. Koncerte gros Alicija ir Ricardas Eiliakai, Vyrenijus Andrijauskas, Birute Jakučionyte ir kt.
23.30 – 7.00 val.
- Kosminė Gongų Lopšinė.
7.00 – 7.30 val.
- Rytinis jogos užsiėmimas.
7.30 – 8.00
- Arbata ir pusryčių košė.
Draugų Gongų nakties kaina:
suaugusiems – 20 eurų, vaikams iki 7 metų – nemokamai, vaikams iki 14 metų – 10 eurų.
Gogų nakties dalyviai nakvoja savo atsivežtose palapinėse ir patys pasirūpina savo patogumu.
Tiems, kurie neturi palapinės yra galimybė nakvoti patalpoje ant grindų.
Per visą naktį  Gongais gros: Vyrenijus Andrijauskas, Birutė Jakučionytė, Alicija Eiliakas, Ričardas Eiliakas  ir kt.
Būtina išankstinė registracija:
info@gongai.eu, tel.: 8 687 57726 (Vyrenijus)
ekodaiktai@gmail.com, tel.: 8 618 12181 (Birutė)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.