Kodėl Ekodaiktai.lt?

2019 m. Ekodaiktai.lt filosofija ir veiklos stipriai išsiplėtė. Kažkada turėjome tik eko daiktus, o šiandien jau turime tvaraus vartojimo principu, t.y. atnaujinant senus, nenaudojamus daiktus įkūrę Vaikų ir jaunimo edukacijoms skirtą erdvę “Gervių lizdas” su 50 miegamų vietų ir įvairiomis erdvėmis veikloms: valgykla “Lesykla”, Angelų namas, Molio dirbtuvės, Amatų kamara, scena ir t.t. Taip pat esame įrengę Ąžuolų jaunuolyną, kuriame 2018 metų rudenį pasėjom 10000 gilių. Taip pat dar vis organizuojame respublikinį konkursą “Kamštelių vajus” ir svajojame įrengti plastiko perdirbimo liniją, o iš surinktų kamštelių lieti vazonus ąžuolams.
2015 m. “Laikas eina ir viskas keičiasi. Kai kraustėmės į savo pirmuosius nuosavus namus, sodybą Trakų rajone, ir kai kūriau Ekodaiktai.lt buvau įsitikinus, kad Gervinių kaime pragyvensiu visą savo likusį gyvenimą. Tačiau žmogus planuoja, o Dievas juokiasi… Jau treti metai gyvenu Londone su savo keturiais sūnumis. Ekodaiktai.lt veikla nėra tokia intensyvi, bet ji yra. Organziuojame konkursą “Kamštelių vajus”, projektą “Sumanios mamos erdvė”, dažnai vedu kokias nors rankdarbių dirbtuves. Niekada nesakiau ir dabar nesakysiu, kad mes neikada negrįšim į Lietuvą, todėl ir laikau savo Ekodaiktai.lt, kaip labai brangų daiktą ar užgyventą turtą. Šis mano projektas turi anglišką “sesę” – www.ecoethno.co.uk Gal būt ateis diena, kai vėl apie mūsų veiklą išgirs visa Lietuva? Kartais svajoju apie dar vieną Ekodaiktų festivalį Gerviniuose.”
2011 m. “Vis bandau prisiminti ir padėti atskaitos tašką: kada prasidėjo visa Ekodaiktai.lt istorija? Ar tada kai aš augau aštuonių vaikų šeimoje kaime, Vilkaviškio rajone, bėgiojau basa po pievas ir valgiau mamos užaugintas daržoves? Ar tada, kai gimė mano vaikai ir mes išsikraustėm is Vilniaus gyventi į kaimą, pradėjom auginti savo daržoves, mūsų vaikai pradėjo bėgioti po žolę? Ar tada kai mes išjungėm televizorių ir po kažkurio laiko galvoje pasidarė šviesiau, erdviau? O gal tada, kai mūsų geras draugas Rolandas pasidalino savo puikia idėja ir pasiūlė prekiauti kartoniniais žaidimų nameliais vaikams? O gal tada, kai tikrinau internetinius adresus ir visai stebuklingai, šitame eko vajuje aptikau, kad www.ekodaiktai.lt yra nenaudojamas? O gal tada, kai mano draugė Eglė, mūsų sūnaus Bernardo krikšto mama, pasiūlė “kooperuotis” ir pradėti daryti šią veiklą plačiau?
Dabar kažin ar kam svarbu nuo ko čia viskas prasidėjo.  Svarbu tai, kuo mes esame šiandien ir ką darome dabar. O šiandien turime jau daug eko daiktų: kartono nameliai, inkilai, lesyklos, riešinės, sagės ir t.t. Eko daiktai atsiranda įvairiai, bet visi jie yra pagaminti mūsų šeimos narių arba labai gerų draugų, dažniausiai jie skirti vaikams, vaikų veiklai. Arba tiesiog tai daiktai, kuriuos mums labai patinka daryti, pvz.: megzti riešines.  Jau keturios mūsų šeimos seserys (aš, Rima, Rasa ir Aušra) yra labai profesionalios, greitos ir išradingos riešinių mezgėjos.
Ekodaiktai.lt – ekonomiški arba ekologiški daiktai. Jokiu būdu nepretenduojame į ekologiškiausiai gyvenančių ar pardavinėjančių pačius ekologiškiausius daiktus statusą. Tiesiog, tai mūsų gyvenimo dalis, tų daiktų ir super idėjų atsiranda vis daugiau, todėl norime jomis pasidalinti ir su Jumis. Viską darome labai asmeniškai, padarome tik tiek, kiek spėjame. Nes šiai miela širdžiai veiklai, mes galime skirti tik tą laiką, kuris lieka nuo šeimos: Eglė augina du vaikus: Kasparą (6m.) ir Medutę (2m.), o aš esu keturių sūnų mama: Kristupo Pijaus (8m.), Bernardo (6m.), Kosto Marijono (4m.) ir Teodoro (2 mėn.).
Šiame puslapyje rasite mūsų Eko daiktus, kiekvieno jų atsiradimo istoriją ir daug rašliavos apie mūsų gyvenimo būdą, nutikimus. Jau seniai noriu rašyti savo Blog’ą, todėl džiaugiuosi galimybe pasireikšti čia. Pagrindinis mūsų Eko daiktų tikslas – pasidalinti. Todėl mes ir dalinsimės su Jumis visais aktualiais klausimais ir sprendimais, kurie iškyla kuriant ar ieškant naujų ekodaiktų, auginant, auklėjant, gydant vaikus ar gyvenant kaime, o kartais dalinsimės, keisimės ir Ekodaiktais.”
Birutė Jakučionyte